Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Komputer
Doradzamy w sprawie sprzętu (zakup nowego komputera, rozbudowa i wymiana podzespołów - zasilacz, twardy dysk, karta graficzna, nagrywarka...)
Internet
Instalacja Neostrady, Netii, problemy z połączeniem, nawiązywanie kontaktu z helpdeskiem
WWW
Tworzenie stron internetowych, opartych na silniku Joomla!
Instalacje
Instalowanie systemu, programów, konfiguracja komputerów...

Cyberprzestępców wyobrażamy sobie zwykle jako ludzi dobrze obeznanych z komputerami. Okazuje się jednak, że przeprowadzenie niektórych ataków nie wymaga rozległej wiedzy informatycznej. Należy do nich także phishing – najpopularniejsza obecnie metoda wyłudzania danych, takich jak numery kont bankowych, identyfikatory używane podczas logowania, hasła oraz kody jednorazowe służące do potwierdzania transakcji.

Typowy atak phishingowy składa się z kilku kroków.

Czytaj więcej...

Większość z nas wie, czym są robaki i botnety. Orientuje się, co to phishing. W Sieci – także tej mobilnej – jest jednak jeszcze wiele innych, mniej znanych zagrożeń. Na które trzeba najbardziej uważać?

Czytaj więcej...

Wyobraź sobie, że budzisz się rano, a twoja strona internetowa zniknęła, e-mail przestał działać, a osoba, o której nigdy wcześniej nie słyszałeś, stała się właścicielem twojej domeny. Podobne sytuacje zdarzają się dużo częściej, niż nam się wydaje.
Wbrew pozorom, nie jest to spowodowane opisywanym często zjawiskiem kradzieży domen, lecz kryje się za tym prozaiczna przyczyna -

Czytaj więcej...

Większość oszustw i zagrożeń na Facebooku ma formę tzw. „likejackingu”. Przedrostek „like” pojawił się w nazwie ze względu na charakter ataku, który dotyczy użytkowników serwisu społecznościowego Facebook.

Cechą charakterystyczną tego portalu jest przycisk Like („Lubię to”), dzięki któremu można zasugerować znajomym, że dana strona, aplikacja czy też film podoba nam się. Jest to sygnał dla pozostałych użytkowników, że daną witrynę warto odwiedzić. Właściciel profilu – legalny lub nie – może dzięki takiej piramidzie odnotować olbrzymią liczbę odwiedzin.

Czytaj więcej...

Rozwój Internetu niesie za sobą nie tylko pozytywne efekty, ale także liczne niebezpieczeństwa, związane z oszustwami i nadużyciami Przez nadużycie (prawa) rozumiemy "działanie osoby, które formalnie mieści się w zakresie dozwolonym przez normę prawną, ale jest sprzeczne ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem prawa lub zasadami współżycia społecznego" (według Słownika języka polskiego PWN). Oszustwo zaś to "świadome wprowadzenie kogoś w błąd lub wyzyskanie czyjegoś błędu dla własnej korzyści" (jw.).

Czytaj więcej...

Na allegro i w sklepach jest pełno tanich i na pozór atrakcyjnych cenowo zestawów komputerowych które na pierwszy rzut oka dla osoby nieznającej się na komputerach mogą okazać się dobrymi i wydajnymi zestawami... jednak w rzeczywistości jest inaczej... Dlatego gotowce (złożone zestawy komputerowe) są słabe i nie należy ich kupować. Są złożone z kiepskich elementów, ich wydajność jest mierna, nie posiadają praktycznie żadnych możliwości rozbudowy ani overclockingu. Dodatkowo za ich poskładanie "producenci" często sobie dużo życzą. 

Czytaj więcej...

Odległość od centrali wpływa na szumy. Im większe szumy, tym więcej błędów transmisji, więc modemy w czasach przed wprowadzeniem Neostrady, działające na liniach analogowych, musiały wynegocjować prędkość transmisji. Ideałem było osiągnięcie prędkości powyżej 50kbit/s :-).

Obecnie technik może sprawdzić za pomocą swojego sprzętu jaka może być maksymalna przepustowość ("szybkość") łącza Internetowego.

Czytaj więcej...

Artykuł ze strony Dziennik Internautów

Niecałe dwa tygodnie temu do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, który dostrzegł  problem z dostępem do funkcji odzyskiwania systemu w systemie Windows 8.1. Potrzebny jest do tego nośnik z Windows 8.1, a tego nośnika nie ma osoba, która aktualizowała system Windows 8.

Nasz Czytelnik skontaktował się z firmą Microsoft. Dowiedział się, że może najwyżej... kupić Windows 8.1.

Czytaj więcej...

Problem:

Jak zainstalować Windowsa XP na starym laptopie z Vistą (ledwo zipie), z niedziałającym, niestandardowym CD-romem (nie można wymienić na działający - inne złącze), brakiem opcji instalacji z obrazu dysku ("obecny system jest nowszy niż ten, który chcesz zainstalować" - XP SP3 kontra XP SP2) i brakiem opcji instalacji z zewnętrznego napędu (a także z pendrive'a)???

Czytaj więcej...

Znajdź...

KIWI

Adres QR

Kontakt

  • Rzast, Komputery i WWW
  • tel.: 506709035
  • Wyślij email
  • Skype:

Społeczności

FacebookGoogle BookmarksRSS Feed
Copyright © 2008-2016. Rzast,Komputery i WWW.
Podhale: Czarny Dunajec, Podczerwone, Ciche, Stare Bystre, Czerwienne, Ratułów
Orawa: Lipnica, Zubrzyca, Jabłonka, Piekielnik, Orawka